RAPID ÎNVINGE CLAR ÎN DERBY-UL SERIEI

Juniorii antrenați de Mihai Iosif, de la grupa 2001, au câștigat categoric derby-ul seriei, 3-0, cu AS Dan Chilom, ocupanta locului secund, și au făcut un pas uriaș către titlul de campioană.

Scorul a fost deschis foarte repede, după numai trei minute, prin Adrian Nițu, iar golgeterul Andrei Dumitrescu a stabilit rezultatul primei reprize, după o schemă genială, ce a făcut șah mat apărarea oaspeților.

În repriza secundă, Dumi și-a făcut din nou datoria, reușind dubla, și a dus Rapidul la 9 puncte distanță față de adversara de astăzi.

În etapa următoare, giuleștenii dau un nou examen, într-un nou derby, în deplasare, cu Dinamo, rămasă principala urmăritoare.

Mihai Iosif a folosit echipa: Velica – L. Dumitrescu, Cazan, F. Sandu, Lupașcu – Amet, Lixăndrică, Bordei, Jianu – A. Dumitrescu, A. Nițu. După pauză au intrat Iova, Chitacu, Andreianu și Chiru.

La partida de pe stadionul Coresi au asistat și Daniel Niculae, Daniel Pancu, Constantin Schumacher sau Nae Stanciu, dar și fostul atacant dinamovist Marius Niculae.