ACADEMIA RAPID – AFC 5-1

Academia Rapid rămâne pe primul loc în Liga 4, după victoria de astăzi, 5-1, cu AFC Rapid.

Într-o atmosferă ciudată, în care mulți suporteri au refuzat să vină la meci, Academia s-a impus, fără mari probleme, chiar dacă jocul AFC-ului a fost unul extrem de dur.

Daniel Niculae a deschis scorul, după 22 de minute, iar Marian Vlada a stabilit rezultatul primei reprize.

Intrat la pauză, Daniel Pancu a reușit două goluri fabuloase, în numai cinci minute, ridicând tribunele în picioare.

Oaspeții au avut câteva minute bune, pe final, reușind să reducă din diferență, prin Kone, însă tabela a fost închisă de același Vlada, atacantul nostru făcând o cursă de 90 de metri, din propriul careu.

Academia Rapid a jucat în formula Ignat – Voicu, Boian, D. Bratu, Stancu (66′ A. Grigore) – Burlacu (55′ Duriță), Maftei (46′ Pancu, 71′ A. Iacob), Lădaru, Goge – D. Niculae, Vlada.

La finalul partidei, jucătorii au urcat în peluză și au cântat alături de galerie.

Următorul meci al giuleștenilor se va disputa marți, 3 aprilie, pe sinteticul din Ștefan cel Mare, cu Dinamo, de la ora 14.